Fot. Jacek Żukowski
Budynek przy ulicy Lutosławskiego zmienił się nie do poznania, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Efekt przebudowy starej wozowni Słupszczanie będą mogli zobaczyć pod koniec września.

Obecnie przygotowywana jest scena kameralna z widownią na 240 osób. Pozostało jeszcze sporo prac do wykonania, ale pracownicy teatru oraz władze miasta zapewniają, że inwestycja zostanie zrealizowana w terminie.

O postępach prowadzonych robót mówi Paweł Pelc, inspektor nadzoru prac budowlanych: - Obecnie trwają roboty wykończeniowe związane z montażem instalacji technologii sceny, nad samą sceną i nad widownią. Montowane są posadzki i wykładziny w pomieszczeniach biurowych. Kończymy prace glazurnicze, a na klatce schodowej montowane są balustrady. Czekamy na odbiór przez urząd dozoru technicznego windy oraz wciągarek.

W ramach inwestycji, oprócz przebudowy starej wozowni, zagospodarowywany jest również teren pomiędzy teatrem a filharmonią. Łączny koszt modernizacji obiektu wraz z wykonaniem profesjonalnego oświetlenia sceny wyniesie około 18 mln zł.

Dyrektor Teatru Nowego w Słupsku Dominik Nowak, zapowiada otwarcie nowej siedziby Nowego Teatru przy ulicy Lutosławskiego na 10 października.

Zapraszamy do wysłuchania materiału Jacka Żukowskiego.

jż/iw

Posłuchaj

Materiał Jacka Żukowskiego