fot. prk24.pl
Poseł Prawa i Sprawiedliwości, który we wtorek był gościem porannego „Studia Bałtyk”, uważa, że wybór Andrzeja Dudy na drugą kadencję jest dobrą informacją dla kraju. Zapewnił jednocześnie, że obóz rządzący zamierza wsłuchiwać się w głos niemal 10 milionów osób, które poparły Rafała Trzaskowskiego.

- Wygrana Andrzeja Dudy oznacza kontynuację dobrej polityki prezydenta i rządu Zjednoczonej Prawicy. To oznacza, że nasze państwo jest i będzie bezpieczne i solidarne, a jednocześnie myślące o kolejnych pokoleniach. Chcemy tworzyć państwo zgody, które nie jest przełamane konfliktem politycznym - zaznaczył Czesław Hoc. - Stworzenie takiego porozumienia w teorii jest łatwe. Wystarczy powiedzieć: „zróbmy polityczny reset”, „wyciszmy się”, „niech wszystkie strony poddadzą się głębszej refleksji”. Z mojego wieloletniego doświadczenia wynika jednak, że w praktyce to nie jest już takie proste. Musimy jednak podjąć taką próbę. Trzeba próbować od nowa zbudować Polskę jedności, Polskę zintegrowaną, Polskę, która będzie jednością. Pod wspólnym biało-czerwonym sztandarem jest miejsce dla wszystkich, mimo różnic poglądów na różne kwestie - dodał.

Polityk zaznaczył przy tym, że odpowiedzialność za budowanie porozumienia spoczywa na wszystkich - zarówno na rządzie i prezydencie, jak i na politykach opozycyjnych.

Zapytany przez Annę Popławską o ewentualną rekonstrukcję rządu, Czesław Hoc stwierdził: - Być może dojdzie do pojedynczych zmian. Pracę poszczególnych ministerstw oceniam bardzo dobrze. Czasami jednak potrzebna jest nowa jakość. Chociażby w zakresie docierana do młodzieży.

Poseł Hoc mówił także m.in. o pracach parlamentu nad bonem turystycznym.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/ar

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej z Czesławem Hocem