fot. prk24.pl
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości, który jest na wieczorze wyborczym prezydenta Andrzeja Dudy w Pułtusku, podkreślił w rozmowie z Przemysławem Grabińskim, że - pomimo małej różnicy między kandydatami - cieszy się z przewagi Andrzeja Dudy.

Według sondażu exit poll Ipsos ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda uzyskał poparcie 50,4 procent głosujących, a Rafał Trzaskowski - 49,6 procent. Frekwencja wyniosła 68,9 procent.

- To są tylko wyniki sondażowe, zapewne pozostało kilkanaście godzin oczekiwania na te oficjalne ogłoszone przez Państwową Komisję Wyborczą. Różnica między kandydatami jest mała, ale cieszymy się, że na korzyść prezydenta Andrzeja Dudy - powiedział Paweł Szefernaker.

Szefernaker podkreślił, że - ze względu na małą różnicę - trzeba podejść do nich z pokorą, a sukces świętować dopiero, gdy poznamy oficjalne wyniki.

Dodał, że zaangażowanie polityków i lokalnych społeczników przełożyło się też wysoką frekwencję: - W ciągu kilku ostatnich dni miałem okazję odwiedzić wiele powiatów na terenie Pomorza Środkowego. Widziałem duże zaangażowanie mieszkańców związane z wyborami. To cieszy, bo to święto demokracji. Powinniśmy na co dzień w wielu sprawach się spierać, ale przede wszystkim na koniec być razem. Cieszę się, że tak wielu Polaków pokazało, że przyszłość naszego kraju jest dla nich bardzo ważna.

Andrzej Duda zaproponował Rafałowi Trzaskowskiemu wraz z małżonką spotkanie w pałacu prezydenckim. Politycy mieliby sobie podać dłoń i symbolicznie zakończyć emocjonującą kampanię.

Paweł Szefernaker wskazał, że te emocje szczególnie było widać ze strony zwolenników kandydata Platformy Obywatelskiej, chociażby podczas wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Koszalinie: - Poseł Zientarski i inni sympatycy pana Trzaskowskiego w bardzo wulgarny sposób wyrażali się o premierze Mateuszu Morawieckim. Liczę na to, że pan poseł przeprosi za tę sytuację i zrozumie, iż to zachowanie było nie na miejscu. Żyjemy w jednym kraju i wszyscy powinni myśleć o tym, żeby szanować swoich przeciwników politycznych.

red./pg/rż

Posłuchaj

rozmowa Przemysława Grabińskiego z Pawłem Szefernakerem