fot. prk24.pl
Kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Przemysławem Grabińskim na gorąco skomentował sondażowe wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich.

Według sondażu Exit poll Ipsos ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda uzyskał poparcie 50,4 procent głosujących, a Rafał Trzaskowski - 49,6 procent.

- Na otwieranie szampana jest być może za wcześnie. Trzeba jednak podziękować za tę rekordową frekwencję (według sondażu Exit poll Ipsos wyniosła 68,9 procent - red.). To świadczy o tym, że budujemy demokrację i w niej dojrzewamy. Społeczeństwo obywatelskie rodzi się i utrwala. Głęboko wierzymy, że zwycięzcą wyborców jest prezydent Andrzej Duda - powiedział Czesław Hoc.

Jak dodał, jest optymistycznie nastawiony do wyników, dlatego że poparcie Andrzeja Dudy w pierwszej turze wzrastało: - Teraz Rafał Trzaskowski musi gonić. Jeśli Andrzej Duda wygra, a wszystko na to wskazuje, czeka go duże wyzwanie, bo Polska jest podzielona. Powinniśmy robić wszystko, by budować wspólnotę i jednoczyć się pod biało-czerwonym sztandarem oraz budować dalej dewizę Bóg, honor, ojczyzna.

Hoc podkreślił także, że Andrzej Duda jest prezydentem wszystkich Polaków i polskich spraw: - Dobro ojczyzny leży mu na sercu, a polskość jest dla niego świętością.

pg/rż

Posłuchaj

rozmowa Przemysława Grabińskiego z Czesławem Hocem