fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. Jacek Żukowski
- To bardzo ciekawa propozycja dla tych, którzy kochają wolność, skrzydła i przestrzeń - mówi dyrektor Kamil Kaszkur.

- Ruszyliśmy z kolejną edycją szkolenia szybowcowego dla osób do 26. roku życia. Nasza oferta jest skierowana do mieszkańców Słupska lub uczniów słupskich szkół. Nagrodą dla 5 osób, które osiągną najlepszy wynik testu, będzie dofinansowanie do szkolenia szybowcowego. Brak kabiny, bezpośrednia ekspozycja, pęd powietrza odczuwany na twarzy i pobudzone sensory sprawiają, że życie nabiera zupełnie innego smaku. To prawdziwe oderwanie się od codzienności i wejście na zupełnie inny poziom emocji - podkreśla Kamil Kaszkur, dyrektor Aeroklubu Słupskiego.

Aeroklub Słupski istnieje od 1947 roku. Początkowo miał siedzibę na lotnisku Słupsk-Zachód przy ul. Grottgera. Później jeden z hangarów służył jak obiekt sportowy, na którym swoje mecze rozgrywały mistrzynie Polski w siatkówce kobiet - siatkarki Czarnych Słupsk jak również mistrzowie Polski w boksie - pięściarze Czarnych Słupsk. W latach 70. aeroklub zmienił lokalizację na lotnisko w podsłupskiej Krępie, gdzie funkcjonuje do dzisiaj.

Jak mówi Kamil Kaszkur, przez ponad 70 lat funkcjonowania Aeroklub Słupski wyszkolił wielu szybowników, pilotów samolotowych, skoczków spadochronowych i modelarzy lotniczych: - Obecnie prowadzone są szkolenia z zakresu pilotażu szybowca oraz nauka na paralotni, a w najbliższym czasie być może powrócą również skoki spadochronowe.

Zapraszamy do wysłuchania materiału Jacka Żukowskiego.

jż/rż

Posłuchaj

materiał Jacka Żukowskiego