fot. Mariusz Wolański
Monika Adamska z Warszawy wygrała konkurs piosenki podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki”, który od wczoraj odbywa się w Kołobrzegu.

Artystkę doceniono za interpretację utworów „Autoportret Witkacego” oraz „Jaki miły mądry facet”. Jak mówi, nie był to przypadkowy wybór: - „Autoportret Witkacego” jest utworem bardzo często wybieranym przez artystów śpiewających piosenki Gintrowskiego. Pamiętam ten utwór z młodości, kiedy oglądałam jego występy w telewizji i zapadł mi mocno w pamięć. Z kolei utwór "„Jaki miły mądry facet” po prostu zaczarował mnie przez swoją frywolność. Chciałam go wykonać tak lekko i trochę w kontraście do tego, co za sobą niesie.

Monika Adamska nie ukrywa ogromnej satysfakcji z osiągniętego sukcesu - tym bardziej, że jest to jej pierwsze zetknięcie z poezją śpiewaną w karierze.

W niedzielę finał przeglądu w postaci koncertu „Gintrowski w muzyce filmowej” w wykonaniu Kołobrzeskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Antoniny Banaś z udziałem Hadriana Filipa Tabęckiego na fortepianie oraz śpiewającej Julii Gintrowskiej.

mw/rż

Posłuchaj

Monika Adamska