Fot. Mateusz Sienkiewicz
Fot. Mateusz Sienkiewicz
Fot. Mateusz Sienkiewicz
Fot. Mateusz Sienkiewicz
Fot. Mateusz Sienkiewicz
Fot. Mateusz Sienkiewicz
Z tej okazji otwarto „Magiczną Ulicę Parasolek”. Ponad 500 parasolek tworzących biało-czerwony napis „75 lat” połączonych z barwami województwa zachodniopomorskiego zamontowano nad deptakiem w centrum uzdrowiska.

Uroczyste otwarcie ulicy zainaugurował „korowód pokoleń” nawiązujący do historii Połczyna-Zdroju: - Staramy się pokazać całą gamę strojów. Przeważają stroje szlacheckie, ponieważ w tamtych czasach przyjeżdżało do nas dużo szlachty w celu wypoczynku - powiedziała jedna z mieszkanek.

Otwierając „Magiczną Ulicę Parasolek” Anna Bańkowska z zarządu województwa zachodniopomorskiego mówiła, że jubileuszowa instalacja jest reklamą miasta w całym kraju: - Takiej pięknej uliczki nie ma w całej Polsce. Możecie być państwo z tego dumni, patrząc na zainteresowanie jakie ona wzbudza.

Materiały z „Magicznej Ulicy Parasolek” w Połczynie-Zdroju cieszą się w mediach społecznościowych ogromną popularnością. Oficjalny film prezentujący parasolkową instalację obejrzano w sieci już pół miliona użytkowników.

ms/iw

Posłuchaj

Mieszkańcy Połczyna-Zdroju
Anna Bańkowska