fot. Mariusz Wolański
Ponad 166 milionów złotych w ramach tarczy finansowej z Polskiego Funduszu Rozwoju wpłynęło na konto 900 firm działających w powiecie kołobrzeskim - poinformowali podczas konferencji prasowej kołobrzescy działacze Prawa i Sprawiedliwości.

- To nie jedyne wsparcie, jakiego udzielił polski rząd na rzecz ratowania miejsc pracy w związku z ogłoszonym stanem epidemii - powiedział poseł Czesław Hoc. - Były też inne formy pomocy, chociażby to, że podwojono udziały powiatu w dochodach gospodarki nieruchomościami skarbu państwa. Były ułatwienia w dyscyplinie finansów publicznych dla samorządów czy też przyśpieszenie rat subwencji oświatowej - dodał.

Dyrektor sanatorium MSWiA Maciej Bejnarowicz podkreślił szczególne znaczenie, jakie dla ratowania kołobrzeskim firm ma wprowadzenie bonu turystycznego: - Bardzo dobra współpraca prezydenta Andrzeja Dudy z rządem jest gwarancją, aby dochody naszych przedsiębiorstw były możliwie jak największe i aby system gospodarki w turystyce działał jak najszybciej - adekwatnie do możliwości jakie mamy w Kołobrzegu.

Reprezentujący Kołobrzeską Izbę Gospodarczą Henryk Carewicz mówił o szybkiej pomocy w ramach tarczy finansowej, dzięki której wielu przedsiębiorcom udało się uniknąć zwolnień pracowników: - Przetrwaliśmy ten trudny okres pandemii. Osiągane przez nas obroty nie są jeszcze takie, jakbyśmy sobie tego życzyli. Pomoc, jaką otrzymaliśmy, umożliwia nam przetrwanie w tych trudnych czasach.

Prawie 7,5 tysiąca osób jest zatrudnionych w firmach w powiecie kołobrzeskim, które skorzystały ze wsparcia w ramach tarczy finansowej.

mw/rż

Posłuchaj

Henryk Carewicz
Czesław Hoc
Maciej Bejnarowicz