fot. prk24.pl
Gośćmi Piotra Głowackiego byli: Magdalena Matusik, Eliza Mordal, Anna Ćwigoń-Słomkowska oraz Hubert Bierndgarski.

- Ranking kąpielisk prowadzony jest od 12 lat. Dziennikarze tuż przed wakacjami odwiedzają wszystkie nadmorskie kurorty i spośród nich wybierana jest najlepsza trzydziestka. Ustka po raz kolejny zajęła drugie miejsce w tym rankingu, ale w przyszłym roku mamy nadzieję, że wyprzedzimy Świnoujście - powiedziała Magdalena Matusik, zastępca naczelnika do spraw promocji urzędu miasta.

- Ustka dodatkowo otwiera się na ludzi z niepełnosprawnościami. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich od dziś już mogą poczuć temperaturę wody dzięki specjalnemu mechanizmowi i pomocy ratowników. Dodatkową atrakcją są tężnie - podkreśliła rzecznika usteckiego ratusza Eliza Mordal.

- Przygodę z żeglarstwem możemy zacząć nawet w wieku 6 lub 7 lat, jednak w tym wieku nie wszystkie dzieci są gotowe na podjęcie tego wyzwania - zaznaczyła Anna Ćwigoń-Słomkowska, komandor Centrum Sportów Wodnych Opty Ustka.

- W naszym kraju istnieje podział na 4 duże porty: Gdańsk, Gdynia, Szczecin i Świnoujście. Następne brane pod uwagę te mniejsze, największy znajduje się w Kołobrzegu, a później to już porty: Ustka, Darłowo, Łeba, Władysławowo. W planach jest jednak rozbudowa usteckiego portu - powiedział Hubert Bierndgarski, specjalista do spraw eksploatacji nabrzeży, bosman zarząd Portu Morskiego w Ustce

Audycja nadawana jest na żywo z promenady w Ustce w każdy czwartek od 10.00 do 12.00. W tym tygodniu fundatorem nagród książkowych był Marcin Barnowski, przewodnik i dziennikarz.

red./mw/rż

Posłuchaj

rozmowa z Magdaleną Matusik
rozmowa z Elizą Mordal
rozmowa z Anną Ćwigoń-Słomkowską
rozmowa z Hubertem Bierndgarskim