fot. Jacek Żukowski
O przygotowaniach do nowego sezonu Jacek Żukowski rozmawiał z Michałem Jankowskim, prezesem STK Czarni Słupsk i Mantasem Cesnasukisem, trenerem słupskiej drużyny.

Jako pierwszy kontrakt podpisał Mantas Cesnauskis, który w sezonie 2020/21 nadal będzie pełnił rolę pierwszego szkoleniowca drużyny STK Czarni.

Dwa dni temu kontrakt na nowy sezon ligowy podpisał Damian Pieloch. To niski skrzydłowy. Ma 31 lat i 195 centymetrów wzrostu. Ostatni sezon spędził w wałbrzyskim Górniku, który wygrał pierwszoligowe rozgrywki. Pieloch był jednym z najlepszych zawodników w tej ekipie i w każdym meczu spędzał na boisku prawie 27 minut, w czasie których średnio notował 11 oczek oraz ponad 3 zbiórki. Jeszcze lepiej nowy zawodnik Czarnych wypadał w sezonie 2018/2019, kiedy reprezentował barwy WKK Wrocław. Tam w 34 spotkaniach zanotował 435 punkty i podobnie jak w Wałbrzychu był jednym z najważniejszych zawodników w rotacji.

Kolejnym zawodnikiem, który uzupełnia skład Mantasa Cesnauskisa jest Paweł Kopciński, który ostatni rok spędził w II-ligowym AZS-ie Baskecie Nysa. Wcześniej kontrakt z Czarnymi podpisał Piotr Śmigielski, który ostatni sezon spędził w Energa Basket Lidze, w zespole z Dąbrowy Górniczej, gdzie średnio notował 5,5 pkt. Natomiast 15,1 punktów, a do tego 8,6 zbiórek i 2 asysty - to średnie statystyki z sezonu 2019/20 nowego silnego skrzydłowego Huberta Pabiana - doskonale znanego słupskiej publiczności. Pabian przenosi się do Słupska z Leszna.

Szymon Długosz, wychowanek „Czarnych Panter”, również przedłużył kontrakt z klubem na kolejne dwa sezony. Z EBL do STK Czarni przeszedł natomiast Dawid Słupiński, który ma 28 lat i 206 cm wzrostu. Dawid ostatnie 2 sezony spędził w Energa Basket Lidze w zespole GTK Gliwice. Kolejny wychowanek słupskiego klubu Patryk Przyborowski złożył podpis pod kontraktem dwa tygodnie temu. Również najlepszy asystent ligi, rozgrywający Adrian Kordalski podpisał kontrakt na kolejny sezon w Słupsku.

W nadchodzącym sezonie 2020/21 funkcję asystenta trenera pełnił będzie doskonale znany kibicom Łukasz Seweryn. Dotychczasowy II trener zespołu, Robert Jakubiak pozostaje w klubie i będzie pełnił rolę dyrektora sportowego.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z prezesem i trenerem STK Czarni Słupsk.

jż/ar

Posłuchaj

rozmowa Jacka Żukowskiego z Michałem Jankowskim i Mantasem Cesnasukisem