fot. Arkadiusz Wilman
W skład komitetu poparcia Andrzeja Dudy weszli nauczyciele, samorządowcy, przedsiębiorcy, opozycjoniści w czasie PRL-u oraz byli parlamentarzyści. To m.in. Gabriela i Andrzej Cwojdzińscy, Paweł Michalak, ks. Kazimierz Bednarski, Elżbieta Potrykus oraz Urszula Kostuch.

Stanisław Trzuskowski porównał dziś założenia i postulaty obu kandydatów na prezydenta. Wskazał na przywiązanie Andrzeja Dudy do tradycyjnych wartości: - Podpisał Kartę Rodziny, wychodząc z założenia, że rodzina jest najważniejszą komórką społeczną. Co podpisał Rafał Trzaskowski? Kartę LGBT. W grę wchodzą tutaj istotne sprawy, nie tylko gospodarcze, dlatego potrzebujemy takiego prezydenta jak Andrzej Duda.

Komitet zaprezentował dziś listę poparcia Andrzeja Dudy, pod którą podpisało się 60 opozycjonistów i działaczy Solidarności z Pomorza. Oficjalne oświadczenie odczytała Regina Nalazkowska: - Dziś z pełnym  przekonaniem udzielamy poparcia dr. Andrzejowi Dudzie. Tylko dr Andrzej Duda, jako kandydat, stoi faktycznie na straży budowania Polski, która dba o słabych i nie boi się silnych. Tylko dr Andrzej Duda stawia Polskę na pierwszym planie, a jednocześnie respektuje jej międzynarodowe zobowiązania.

aw/rż

fot. Arkadiusz Wilman

Posłuchaj

Stanisław Trzuskowski
Regina Nalazkowska