fot. KMP Koszalin
Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi kolejna odsłona kampanii profilaktycznych prowadzonych przez koszalińskich policjantów. Ich celem jest przypominanie turystom o podstawowych zasadach bezpieczeństw w trakcie letniego wypoczynku.

Autorska kampania profilaktyczna Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie pt. „Nie daj się ustrzelić złodziejowi!” jest prowadzona od kilku lat. Policjanci kolejny raz przypominają, że wielu kradzieżom można zapobiec stosując się do podstawowych zasad bezpieczeństwa

Jak się okazuje, na to, czy staniemy się ofiarą kradzieży wpływ ma nasze zachowanie - beztroska, nieostrożność, czy nieuwaga, o które bardzo łatwo podczas wakacyjnego odpoczynku. Stosując bardzo proste zasady można ograniczyć do minimum ryzyko utraty portfela, telefonu, dokumentów czy pieniędzy.

Koszalińscy policjanci przypominają, że złodzieje lubią duże skupiska ludzi, gdzie mogą pozostać anonimowi i niezauważeni. Z pewnością skorzystają z okazji, gdy w roztargnieniu pozostawimy otwarte okno w pensjonacie, czy nie zamkniemy drzwi od pokoju. Potrafią dostrzec, że ktoś pozostawił saszetkę z dokumentami bez nadzoru lub spaceruje z otwartą torebką. Nie przejdą obojętnie obok samochodu, w którym na siedzeniu leży laptop. Nie jest też dla nich żadnym problemem wyciągnięcie portfela z otwartej kieszeni kurtki czy spodni.

Możemy być jednak sprytniejsi od złodzieja i nie stać się jego ofiarą. Wystarczy chować wartościowe rzeczy do zapinanych, wewnętrznych kieszeni, torebki nosić blisko ciała, a okna i drzwi w pokojach zamykać na czas naszej nieobecności.

W ramach prowadzonych kampanii banery informacyjne umieszczono w miejscowościach nadmorskich. Przygotowano również plakaty i ulotki, które przez całe wakacje będą trafiały do ośrodków wczasowych oraz turystów.

red./ar