fot. ZUW
Szczegóły drugiej edycji profrekwencyjnej akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przedstawił dziś w Koszalinie wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Wojewoda przypomniał, że gminy do 20 tys. mieszkańców z całej Polski z najwyższą frekwencją wyborczą podczas drugiej tury wyborów prezydenckich otrzymają łącznie 49 pojazdów: - W ten sposób zachęcamy lokalne społeczności do aktywności obywatelskiej, a jednocześnie realizujemy projekt, który jest bardzo ważny dla bezpieczeństwa, także w naszym województwie. Akcja dotyczy gmin do 20 tys. mieszkańców, ponieważ MSWiA wspiera te samorządy, które po prostu mają najtrudniej.

Do województwa zachodniopomorskiego w tej edycji „Bitwy o Wozy” może trafić pięć pojazdów. Starszy brygadier Marek Popławski, zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP: - Na terenie naszego województwa jest kilka tysięcy wolontariuszy, którzy społecznie realizują trudną służbę, często z narażeniem swojego zdrowia i życia. Strażacy ochotnicy niejednokrotnie są pierwsi na miejscach zdarzeń. Bez ich wsparcie nie moglibyśmy skutecznie realizować działań ratowniczo-gaśniczych.

Tym razem o nowe pojazdy nie będą się mogły ubiegać te samorządy, które otrzymały wozy w pierwszej edycji akcji. Co ważne, do frekwencji nie będą wliczane głosy oddane przy użyciu zaświadczeń, czyli od osób, które nie mieszkają w tych gminach.

W pierwszej edycji „Bitwy o Wozy” nowy pojazd w zachodniopomorskim "wygrała" gmina Rewal, a w pomorskim - gmina Łeba.

Akcję „Bitwa o wozy” organizuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

ap/ar

Posłuchaj

Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski
starszy brygadier Marek Popławski, zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP