fot. Renata Pacholczyk
Po eurofundusze sięgnęły SQ Line, Inspace Design oraz EkoWodrol. Dziś umowy o dofinansowanie z przedstawicielami firm podpisał wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

Jak poinformował podczas konferencji prasowej, do zachodniopomorskich przedsiębiorców na innowacje trafiło dotychczas około 365 milionów złotych: - Wsparcie otrzyma 190 firm, a prawie 26 proc. tych środków przekazano tym z Koszalina i okolic.

Jak podkreślała Agata Wasilewska z firmy SQ Line zajmującej się między innymi produkcją aluminiowej stolarki okiennej, unijne dofinansowanie pozwoli na wprowadzenie innowacyjnych produktów: - Zmodernizujemy produkcję, wdrożymy nowe technologie i produkty. Zwiększymy także nasz zespół. Największe prowadzone przez nas projekty to produkcja stolarki aluminiowej na stadionie Pogoni Szczecin i w koszalińskim amfiteatrze.

Z kolei przedstawiciel firmy Inspace Design Damian Kreft poinformował o budowie nowego zakładu i tym samym przeniesieniu produkcji z Koszalina: - W Bornem Sulinowie zajmiemy się produkcja mebli outdoorowych i dziecięcych.

Po eurofundusze sięgnął także koszaliński EkoWodrol. Do wszystkich tych przedsiębiorstw na inwestycje w nowoczesne technologie trafi w sumie 5 milionów złotych unijnego dofinansowania.

rp/rż

Posłuchaj

Agata Wasilewska
Damian Kreft
Tomasz Sobieraj