fot. prk24.pl
Parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej na konferencji prasowej w Koszalinie wspierał kandydata tego ugrupowania na prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Piotr Zientarski zapowiedział wzmocnienie roli sołectw. Dodał, że trzeba rozważyć dodatek do emerytury za wieloletnie pełnienie funkcji sołtysa. Podkreślił także, iż dopłaty dla rolników muszą wzrosnąć do co najmniej 32 miliardów euro.

Parlamentarzysta PO odniósł się także do sytuacji strażaków ochotników: - Chcemy, by byli docenieni i otrzymali 5 procent dodatku emerytalnego, jeśli przepracują 10 lat w strukturach OSP.

Poseł Zientarski zapowiedział aktywne działania na rzecz służby zdrowia w przypadku wygranej w wyborach prezydenckich Rafała Trzaskowskiego: - Chce, aby szpitale powiatowe działały jako centra szybkiej diagnostyki, gdzie każdy ma dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej, co zmniejszy obciążenie SOR-ów.

Piotr Zientarski zapowiedział także spotkania z mieszkańcami wsi i rolnikami, na których - jak powiedział - będzie dyskutował o ich potrzebach i sytuacji.

red./rż

Posłuchaj

Piotr Zientarski