fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
fot. Arkadiusz Wilman
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie ogłosił program „Remiza”, w ramach którego druhowie ochotniczych straży pożarnych mogą starać się o pieniądze na termomodernizację budynków.

Strażacy z OSP będą mogli przeznaczyć pieniądze np. na docieplenie budynków, wymianę okien, modernizację oświetlenia i zakup energooszczędnych bram.

- Podczas spotkań z druhami ochotniczych straży pożarnych usłyszeliśmy, że część jednostek wymaga modernizacji. Stąd zrodził się pomysł programu ułatwiającego im modernizację remiz. Program jest już przygotowany i myślę, że wiele OSP będzie mogło z niego skorzystać, dlatego że dofinansowanie inwestycji w ramach tego programu sięga aż 90 procent - powiedziała Małgorzata Golińska, wiceminister środowiska i szczecinecka posłanka PiS.

- Ten program to też wyraz szacunku dla osób, które dbają o nasze bezpieczeństwo, narażając niejednokrotnie swoje zdrowie, a nawet życie - dodał Czesław Hoc, poseł PiS.

Paweł Mirowski, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie zachęca do aplikowania o pieniądze: - Na stronie funduszu zamieszczone są już regulamin i wnioski. Jeżeli samorządów nie stać na wkład własny, to mogą uzyskać nisko oprocentowane pożyczki.

Na realizację programu Remiza w 2020 roku WFOŚiGW w Szczecinie przeznaczy 300 tysięcy złotych. Wsparcie finansowe dla jednego Beneficjenta to maksymalnie 30 tysięcy złotych.

Tematem zainteresował się Arkadiusz Wilman.

aw/ar

Posłuchaj

300 tysięcy złotych dla zachodniopomorskich strażaków ochotników - materiał Arkadiusza Wilmana