Fot. KMP Koszalin
Policjanci z Posterunku Policji w Mielnie przeprowadzili działania pod nazwą „Parkuj tylko w miejscu dozwolonym!”. Swoją uwagę mundurowi skupili na pojazdach zaparkowanych wbrew obowiązującemu oznakowaniu.

Policjanci przypomnieli odwiedzającym miejscowości nadmorskie turystom o obowiązku przestrzegania przepisów dotyczących parkowania pojazdów. Kierowcy często szukają miejsca do zaparkowania tam, gdzie nie jest to dozwolone. Wybierają każdą wolną przestrzeń. Pojazdy pozostawiane są w obrębie chodników, pasów zieleni, przejść dla pieszych czy dróg ewakuacyjnych.

W sytuacjach zagrożenia każdy z nas oczekuje od służb natychmiastowej i skutecznej reakcji. Nie można więc swoim nieprzemyślanym zachowaniem utrudniać podjęcia takich działań. Ponadto wszystkich kierowców obowiązują przepisy, a ich łamanie poprzez pozostawianie pojazdów w miejscach niedozwolonych, powoduje określone konsekwencje.

Mundurowi właścicielom nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów wystawili wezwania do wyjaśnienia sprawy. Takie działania w trakcie sezonu letniego będą przeprowadzane regularnie.

KMP Koszalin/iw