Fot. facebook.com
W akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, która ma zachęcać go głosowania w wyborach prezydenckich, do wygrania będzie 49 wozów dla strażaków ochotników.

W pierwszej edycji, która odbyła się przy okazji pierwszej tury wyborów prezydenckich, gminy do 20 tys. mieszkańców walczyły o łącznie 16 wozów strażackich.

Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, koszaliński poseł PiS, wyjaśnia, dlaczego teraz ich liczba jest dużo większa: - Zależało nam na tym, aby znaleźć formułę, dzięki której wozy zostaną równomiernie rozdysponowane po całej Polsce. W związku z tym zdecydowaliśmy się na ich podział według 49 byłych województw.

W akcji ponownie wezmą udział gminy do 20 tys. mieszkańców. Wiceminister Szefernaker zwrócił uwagę na duże zaangażowanie lokalnych wspólnot w pierwszej turze „Bitwy o Wozy”: - Postanowiliśmy skorzystać z tego olbrzymiego zaangażowania i ponownie przeprowadzić taką proobywatelską, profrekwencyjną i prodemokratyczną akcję. W dużych miastach odbywa się dużo tego typu inicjatyw. Doszliśmy więc do wniosku, że w mniejszych miejscowościach również warto je organizować.

Wśród zwycięskich gmin w pierwszej „Bitwie o Wozy” znalazły się m.in. Rewal w woj. zachodniopomorskim i Łeba w woj. pomorskim.

W tym roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji dofinansowało zakup rekordowej liczby 517 samochodów dla straży pożarnych. Warunkiem był wkład własny samorządu w wysokości 200 tysięcy złotych.


ak/iw

Posłuchaj

Paweł Szefernaker