Fot. Renata Pacholczyk
To inicjatywa koszalińskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Spotkanie to ma przede wszystkim integrować członków kół, ale jest także okazją do poznania możliwości dalszego wsparcia finansowego tych organizacji.

Jak podkreślał podczas Kongresu Krzysztof Nieckarz, dyrektor KOWR-u - Koła Gospodyń Wiejskich przede wszystkim zmieniają oblicze wsi: - Koła Gospodyń Wiejskich cały czas są aktywne i wykorzystują swój potencjał. Dofinansowanie rządowe bardzo im pomaga. W tej chwili członkinie kół zarażają swoją aktywnością innych mieszkańców wiosek.

Do Białego Boru zjechało ponad 40 Kół Gospodyń Wiejskich. Dla członków kół to była okazja nie tylko do wspólnej zabawy, ale przede wszystkim do pochwalenia sie swoją działalnością i wymianą doświadczeń: - Nie mogłyśmy się już doczekać takiego spotkania. Mamy okazje poznać członkinie innych Kół i przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

W dzisiejszym Kongresie w Białym Borze uczestniczyli także parlamentarzyści: posłanka Małgorzata Golińska oraz poseł Czesław Hoc.

W regionie koszalińskim działa około 150 Kół Gospodyń Wiejskich.

rp/iw

fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk
fot. Renata Pacholczyk

Posłuchaj

Krzysztof Nieckarz
Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich