fot. ms.gov.pl
25-letniego Przemysława T. Prokuratura Rejonowa w Białogardzie oskarżyła o zabójstwo ojca, do którego doszło w lipcu 2019 r. w Dębczynie. Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Okręgowego w Koszalinie poinformowała zastępca prokuratora rejonowego Katarzyna Bauman.

Prok. Bauman przekazał, że 25-latek został oskarżony o czyn z art. 148 Kodeksu karnego, czyli o zabójstwo.

Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Okręgowego w Koszalinie z końcem czerwca. Termin pierwszej rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

25-letni Przemysław T. usłyszał zarzut zabójstwa swojego 62-letniego ojca 11 lipca 2019 r. Podejrzany został tymczasowo aresztowany i ten środek zapobiegawczy, postanowieniem sądu, był mu następnie przedłużany. Nadal jest wobec niego stosowany.

62-latek z Białogardu został znaleziony martwy 10 lipca 2019 r. w Dębczynie na posesji, gdzie z synami budował niewielki dom. Z młodszym miało dojść do tragicznej w skutkach kłótni.

Przeprowadzone oględziny zwłok, a następnie badania sekcyjne potwierdziły, że śmierć mężczyzny nastąpiła w wyniku urazu czaszkowo-mózgowego. 62-latek miał sześć ran ciętych głowy zadanych szpadlem. Ponadto badania, jak również ślady pozostawione na miejscu zbrodni wskazywały na to, że po ciele ofiary miał przejechać samochód.