fot. PAP/Piotr Nowak
W piątek w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji podsumowano pierwszą edycję akcji „Bitwa o Wozy”. W drugiej rundzie do wygrania będzie 49 wozów dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Promesy trafią do gmin z najwyższą frekwencją na terenie dawnych województw.

- Mobilizacja gmin w akcji „Bitwa o Wozy” przerosła najśmielsze oczekiwania. Chciałbym jako pełnomocnik rządu ds. współpracy z samorządem terytorialnym pogratulować wszystkim wójtom, burmistrzom, radnym i druhom ochotnikom za mobilizację lokalnych społeczności - powiedział Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, koszaliński poseł PiS. - W ciągu ostatniego półtora tygodnia przyszło do nas mnóstwo pozytywnych informacji dotyczących oddolnej mobilizacji lokalnych społeczności, co miało duży wpływ na to, że w pierwszej turze wyborów prezydenckich frekwencja w Polsce była w tym roku historyczna - dodał.
W pierwszej edycji Bitwy o Wozy promesy otrzymała jedna gmina na województwo. W kolejnej odsłonie, kluczem będą dawne granice 49 województw. Szczegółowy regulamin w najbliższym czasie znajdzie się na stronach MSWiA. - Bardzo mocno chce podkreślić: jedynym elementem, który będzie brany pod uwagę, będzie tylko frekwencja, nie wynik wyborczy - powiedział minister.

Po I turze wyborów prezydenckich promesy na zakup wozów z naszego regionu otrzymały Łeba (85 proc. frekwencji) i Rewal (prawie 86 proc).
PAP/ar