fot. Przemysław Grabiński
Dziś wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Anna Budzanowska przekazała rektorowi uczelni dokumenty uprawniające do prowadzenia nowych kierunków studiów: kryminalistyki i kryminologii oraz studiów drugiego stopnia - magisterskich - z ekonomii.

Jak mówiła wiceminister, te kierunki to szansa nie tylko dla regionu, ale i całego kraju: - Bez wiedzy ekonomicznej kraj nigdy nie może rozwijać się. Z kolei bez specjalistów z zakresu kryminalistyki i kryminologii walka z przestępczością nie byłaby możliwa.

Rektor pilskiej uczelni profesor Donat Mierzejewski zaznacza, że uruchomienie nowych kierunków wynika z analizy potrzeb: - To pomysł naszych profesorów i środowiska policjantów. Kryminalistyka jest nauką praktyczną, która pozwoli nam odnaleźć się w środowisku śledczym. To będzie popularny kierunek studiów, a po zakończeniu nauki znalezienie pracy w tej dziedzinie będzie łatwe.

Studia na kierunku kryminalistyka z kryminologią będą prowadzone od nowego roku akademickiego, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Pile i pilską szkołą policji.

pg/rż

Posłuchaj

Anna Budzanowska
profesor Donat Mierzejewski