Fot. prk24.pl
Zdaniem posła Platformy Obywatelskiej, który w środę był gościem porannego „Studia Bałtyk”, kandydat jego ugrupowania ma realne szanse na zwycięstwo w drugiej turze wyborów prezydenckich.

- Sondaże, które ukazały się po pierwszej turze wyborów pokazują, że różnica poparcia dla kandydatów jest niewielka. Niektóre z nich dają minimalne zwycięstwo Rafałowi Trzaskowskiemu, a niektóre - minimalne zwycięstwo Andrzejowi Dudzie. Wszystko jest sprawą otwartą - stwierdził Zbigniew Konwiński. - Cieszy nas deklaracja Szymona Hołowni, że zagłosuje w drugiej turze na Rafała Trzaskowskiego. Cieszy też deklaracja Roberta Biedronia. Dla wielu wyborców ważne jest bowiem, na kogo zagłosuje ich kandydat z pierwszej tury - dodał.

Zdaniem polityka w drugiej turze pojawi się spora grupa nowych wyborców. - Historia wyborów pokazuje, że oni raczej głosują za zmianą - przekonywał na naszej antenie.

Anna Popławska zapytała posła Platformy Obywatelskiej także m.in. o możliwość pogodzenia założeń programowych kandydatów opozycyjnych, plan środowej wizyty Rafała Trzaskowskiego na Pomorzu Zachodnim oraz o budowę pomorskiego odcinka trasy S6.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/ar

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej ze Zbigniewem Konwińskim