fot. Jacek Żukowski
To pierwsze przedsiębiorstwo w Słupsku i powiecie słupskim, w którym zatrudniane są osoby z niepełnosprawnościami oraz z autyzmem.

Fundacja „Przystań” powstała dzięki złączeniu sił stowarzyszeń działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami: Stowarzyszenie Przyjaciół prawnych „Dajmy im radość”, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Wiatraczek”, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Dorosłym „Przystań”.

Obecnie w Przedsiębiorstwie Społecznym „Przystań”, które działa przy ulicy Gdyńskiej, pracuje sześć osób. Wolne są jeszcze cztery etaty. Osoby pracujące tam wykonują działania z zakresu montażu i demontażu, np. pakowanie i rozpakowywanie, czy też skręcanie drobnych elementów. Dodatkowe czterech pracowników ma podjąć pracę w pracowni poligraficznej.

- Chcemy podziękować za wszystkie gesty, które wykonano wobec nas - powiedziała w poniedziałek dziennikarzom Zofia Stodoła, szefowa Przedsiębiorstwa Społecznego. - Apelujemy do przedsiębiorców, by zechcieli współpracować z naszą fundacją. Jesteśmy solidnym partnerem, a wykonujący zlecenia rzetelnie. Ponadto warto wspierać lokalne organizacje, które nie tylko mogą być parterem handlowym, ale i wspierać społecznie osoby z niepełnosprawnościami - dodała.

Pracownicy z przedsiębiorstwa Przystań wykonują przedmioty, które są sprzedawane w galerii przy ul. Kopernika 2 w Słupsku. Składają również różne elementy na rzecz współpracujących z pracownią firm. Jak mówi Zofia Stodoła, młodzi pracownicy są bardzo dokładni i sumienni i oczekują na kolejne zlecenia od lokalnych firm.

jż/ar

fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski

Posłuchaj

Zofia Stodoła, szefowa Przedsiębiorstwa Społecznego „Przystań”