fot bip.um.ustka.pl
Jak przekazała Eliza Mordal, rzeczniczka Urzędu Miasta Ustka, osoba ściśle współpracująca z ratuszem - jeden z prezesów spółek miejskich - jest zakażony koronawirusem. Pomimo zachowania reżimu sanitarnego, sanepid skierował kilkanaścioro urzędników na kwarantannę.

Kwarantanną objęto m.in. burmistrza Ustki Jacka Graczyka, jego zastępcę Bartosza Gwoździa-Sproketowskiego, sekretarza miasta Paulinę Kamińską oraz niektórych radnych.

Jak informuje Eliza Mordal, to nie wpłynie negatywnie na działanie urzędu: - Są to działania profilaktyczne, które mają zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się zakażenia. Urząd będzie pracował na dotychczasowych zasadach, ale bez możliwości organizowania spotkań i posiedzeń. W nadchodzącym tygodniu odwołane zostają: przyjęcia interesantów u burmistrza i przewodniczącego rady miasta, „Gaszynchallenge”, czat z burmistrzem oraz uroczyste otwarcie tężni.

Prosi także mieszkańców o wyrozumiałość i apeluje do nich oraz turystów o zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych, a także zachowywanie dystansu: - Dbajmy o siebie, wspierajmy się - razem pokonamy trudności.

red./rż

Posłuchaj

Eliza Mordal