fot. PAP/Wojtek Jargiło
Ze względu na epidemię od marca pracowali w domu, ucząc się zdalnie. Dziś mogli przyjść do szkoły i odebrać świadectwa. W tym roku nie było jednak uroczystych akademii i wręczenia świadectw na forum szkoły.

Uczniowie mogli przyjść po odbiór świadectw w małych grupach lub indywidualnie w innym dniu. - Sposób odbioru ustalał dyrektor szkoły - mówi rzeczniczka MEN Anna Ostrowska. - Wszystko zależy od tego, jak wielu uczniów liczy dana szkoła i jakie ma warunki - dodaje.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki zapewniał, że od września wraca nauka stacjonarna w szkołach.

W piątek premier wziął udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach na Mazowszu. Podziękował uczniom i nauczycielom za ten "nietypowy" rok szkolny i naukę w trudnym czasie pandemii. - Wiem, że ta nietypowa sytuacja, która nas zastała, spowodowała, że nauczyciele, uczniowie stanęli na wysokości zadania. Bardzo za to dziękuję - powiedział.

Premier dziękował również rodzicom za ich zaangażowanie, szczególnie w czasie edukacji zdalnej. Życzył też uczniom bezpiecznych wakacji.

IAR/PAP/ar