fot. AML Słupsk
Dziewięć medali zdobyli sportowcy z Akademii Młodego Lekkoatlety ze Słupska podczas wojewódzkich mistrzostw „Lekkoatletyka dla Każdego”. Zawody rozgrywane były dla dzieci do rocznika 2007. Odbyły się one w Redzie.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Martyna Mucha w skoku wzwyż (wynik - 145 cm), Michalina Mucha w skoku w dal (4,90 m), Oksana Pastka w biegu na 600 m (1;45,79) i Szymon Wziątek w skoku w dal (5,11 m).

Ponadto srebrne medale wywalczyli: Karolina Koprowska w skoku wzwyż (140 cm), a w rzucie piłeczką palantową Julia Derda (33,5 m) i Aleksander (32 m). Z brązowymi krążkami do Słupska wrócili Martyna Woźniak w skoku wzwyż (135 cm) oraz Kajetan Kosicki w biegu na 1000 m (3;12,77).

- Te starty to była wielka niewiadoma dla trenerów – mówi Bernadeta Kopeć, trener AML Słupsk. - Wszyscy mieli długą przerwę w treningach, tym bardziej cieszą nie tylko medale, ale też rezultaty, jakie osiągnęli sportowcy - dodała.

Kolejne starty lekkoatletów ze Słupska już w najbliższą sobotę podczas mistrzostw Ludowych Zespołów Sportowych. Rywalizacja będzie się toczyć na stadionie 650-lecia przy ulicy Madalińskiego w Słupsku.

jż/od/jł

fot. AML Słupsk
fot. AML Słupsk
fot. AML Słupsk