fot. prk24.pl
Ponad stu dodatkowych policjantów dziennie ma czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających w pasie nadmorskim w Zachodniopomorskiem. Funkcjonariusze z regionu zapowiadają też więcej kontroli drogowych podczas wakacji.

- Na nasze wybrzeże każdego roku zjeżdżają tysiące turystów. (…) Zachodniopomorskich policjantów - szczególnie w powiatach nadmorskich - będą wspierać policjanci z innych części kraju. Każdego dnia oddelegowanych będzie blisko 50 policjantów. Dodatkowo do miejscowości turystycznych będą oddelegowani policjanci z oddziału prewencji policji. W sumie dodatkowo w pasie nadmorskim każdego dnia będzie ponad setka policjantów więcej - powiedziała dziennikarzom podinsp. Alicja Śledziona z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Dodała, że zachodniopomorscy policjanci są przygotowani do sezonu wakacyjnego, będą także wspierać służby sanitarne i zwracać uwagę na przestrzeganie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym.

Policjanci apelują też do wypoczywających nad wodą o rozsądek, nie spożywanie alkoholu przed wejściem do wody i zachowywanie ostrożności na nieznanych akwenach. Ważne jest też – jak wskazują – zwracanie uwagi na warunki na kąpieliskach, sygnalizowane flagami ostrzegawczymi.

W zeszłorocznym sezonie letnim w Zachodniopomorskiem utonęło 21 osób. Od stycznia br. - 14 osób.

Na głównych trasach prowadzących do miejscowości wypoczynkowych ma się pojawić więcej patroli. Funkcjonariusze zapowiadają, że będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie limitów prędkości, trzeźwość kierowców i stosowanie pasów bezpieczeństwa.

Jak podaje zachodniopomorska KWP, podczas zeszłorocznych wakacji doszło do blisko 280 wypadków drogowych (81 z nich miało miejsce w powiatach nadmorskich), zginęło w nich 31 osób.

Zachęcając turystów dojeżdżających nad morze do korzystania z tras alternatywnych, policjanci przygotowali specjalną mapę, która dostępna jest w wersji papierowej w komendach policji, a w wersji elektronicznej - na stronie internetowej zachodniopomorskiej KWP.