fot. Polregio
Zaczynają się wakacje, które będą inne niż zawsze. Pomorze Zachodnie zleciło spółce Polregio znaczne zwiększenie liczby pociągów regionalnych w okresie od 27 czerwca do 30 sierpnia. Dzięki temu ma być wygodniej, a przede wszystkim bezpieczniej pod względem możliwości zachowania dystansu społecznego.

Dodatkowe pociągi na trasie Szczecin-Kołobrzeg

W okresie wakacji dodatkowe pociągi wyjadą m.in. na linię Szczecin – Goleniów – Nowogard – Gryfice – Trzebiatów – Kołobrzeg. Na trasie łącznie kursować będzie dziewięć par pociągów regionalnych, z których najszybszy całą trasę pokona w 2 godziny i 4 minuty. Czas przejazdu większości pociągów na trasie Szczecin – Kołobrzeg wynosi jednak około 2 i pół godziny.

Do Mielna? – pociągiem najszybciej
Podobnie jak w latach ubiegłych, w wakacje na tory wracają pociągi łączące Koszalin z Mielnem. To wspólna inicjatywa samorządów: Koszalina, Mielna i województwa zachodniopomorskiego. Trasę obsługiwać będzie do 12 par pociągów dziennie, zapewniających przejazd w czasie 15 minut. Latem to czas nieosiągalny dla innych środków transportu! Pierwszy pociąg z Koszalina do Mielna odjedzie o godz. 9:00 a ostatni o 21:30, natomiast z Mielna do Koszalina odpowiednio o godz. 9:21 i o 21:59.

Pociągi wracają do Darłowa
Po przerwie związanej z pandemią koronawirusa, pociągi wracają na linię Sławno – Darłowo. W dni robocze relację tę obsługiwać będzie siedem par pociągów, a w weekendy osiem par, których czas przejazdu wynosi zaledwie 23 minuty. Do Sławna, gdzie można wygodnie przesiąść się do pociągu do lub z Darłowa, bardzo łatwo można dojechać licznymi pociągami regionalnymi z Koszalina i Słupska, a także dalekobieżnymi, kursującymi na trasie łączącej Szczecin z Trójmiastem.

W tym sezonie pociągi będą nie tylko regularnie myte, ale też dezynfekowane i ozonowane. Pamiętajmy, że podczas podróży obowiązuje konieczność zakrywania ust i nosa maseczką, przyłbicą bądź częścią odzieży.

red./ar