fot. prk24.pl
Sprawiedliwość społeczna, 7,2 proc. PKB na ochronę zdrowia, likwidacja klauzuli sumienia i bezpłatny dostęp do środków antykoncepcyjnych, tablet dla każdego ucznia, mieszkanie dla każdego, godna emerytura i likwidacja umów śmieciowych - to tylko niektóre z 21 postulatów programowych kandydata na prezydenta Roberta Biedronia, które przedstawiła dziś w Koszalinie Małgorzata Prokop-Paczkowska, posłanka Lewicy.

Parlamentarzystka zaznaczyła, że jeśli Rober Biedroń zostanie prezydentem, to za jego kadencji powstanie sto milionów mieszkań tanich mieszkań na wynajem: - W Polsce dwudziestego pierwszego wieku musi być sposób, aby ludzie mniej zamożni mogli mieć swoje mieszkanie. Państwo musi się tym zająć i w tym pomóc.

Małgorzata Prokop-Paczkowska dodała, że kandydat Lewicy na prezydenta chce, aby przeznaczono 7,2 proc. PKB na ochronę zdrowia: - Pandemia dowiodła, że mamy w służbie zdrowia wielkie zaległości. Chociaż radzimy sobie z leczeniem pacjentów z COVID-19, to inni chorzy - na przykład onkologiczni lub wymagający rehabilitacji - zostali pozostawieni samym sobie i będziemy za to płacić dużą cenę.

Posłanka Lewicy poinformowała także, że jej ugrupowanie złożyło projekt ustawy o związkach partnerskich i równości małżeńskiej - także dla tej samej płci.

red./rż

Posłuchaj

Małgorzata Prokop-Paczkowska o postulatach Roberta Biedronia dot. służby zdrowia
Małgorzata Prokop-Paczkowska o postulatach Roberta Biedronia dot. budowy mieszkań