fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
Obiekt ma być gotowy do końca 2023 roku. O szczegółach inwestycji mówił dziś w Koszalinie Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, koszaliński poseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Obecny dworzec zostanie - po konsultacjach z konserwatorem zabytków - wyburzony, z zachowaniem elewacji zabytkowych. Budynek nowego dworca będzie połączony wiatą z tunelem miejskim. Nowy dworzec będzie obiektem nowoczesnym, w pełni dostępnym dla osób o ograniczonej mobilności. Będzie też spełniał najostrzejsze wymagania w zakresie energooszczędności - zapowiedział minister Paweł Szefernaker.

Na ostateczny kształt nowego dworca mają mieć wpływ mieszkańcy, którzy będą mogli wypowiedzieć się podczas konsultacji społecznych.

Gotowy jest już harmonogram prac. - Podpisanie umowy na projekt dworca jest zaplanowane na czwarty kwartał tego roku. Prace projektowe powinny zakończyć się w trzecim kwartale przyszłego roku. W czwartym kwartale 2023 roku zakończą się prace budowlane, a dworzec zostanie oddany do użytku - powiedział wiceszef MSWiA.

Budowa nowego dworca to ważna dla mieszkańców i turystów inwestycja. - To wstyd, że takie duże miasto jak nasz Koszalin, ma tak brzydki dworzec. Budowa nowego obiektu to dobra wiadomość dla Koszalina - powiedziała nam jedna z koszalinianek.

Ostateczny koszt budowy dworca będzie znany po opracowaniu projektu. Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin wiceminister Paweł Szefernaker, finansowanie inwestycji jest zapewnione.

Budowę nowego dworca w 2018 roku podczas wizyty w Koszalinie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

ap/ar

Posłuchaj

koszalinianie o budowie nowego dworca
Paweł Szefernaker o planowanej inwestycji
Paweł Szefernaker o zakładanym harmonogramie prac