Fot. Dariusz Wieczorek/Facebook
Poseł Lewicy, który w czwartek był gościem porannego „Studia Bałtyk”, dodał że wyborcy w mniejszym stopniu będą decydowali na podstawie programów poszczególnych kandydatów.

- W mojej ocenie wybory 28 czerwca będą plebiscytem. Mniejsze znaczenie będą miały programy kandydatów, a ważniejsze będzie proste pytanie: kto jest za prezydentem Dudą i PiS-em, a kto jest przeciw. (...) W pierwszej turze wyborów niech każdy głosuje na kandydata, który najbardziej odpowiada naszym przekonaniom. Każdy, kto ma poglądy lewicowe powinien głosować na Roberta Biedronia, który jest kandydatem szerokiego bloku lewicy. O głosowaniu w drugiej turze będziemy mogli rozmawiać po 28 czerwca - powiedział Dariusz Wieczorek.

Anna Popławska zapytała naszego gościa także m.in. o: sondaże wykazujące niskie poparcie dla kandydatury Roberta Biedronia, stosunkowo dużą konkurencję na lewej stronie polskiej sceny politycznej, przyszłotygodniową wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w USA, oraz o prace parlamentu nad dodatkiem solidarnościowym.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/ar

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej z Dariuszem Wieczorkiem