fot. Narodowe Centrum Kultury
Celem organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu jest finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kulturalny i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, których odbiór następuje poprzez narzędzia on-line.

Weronika Teplicka to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, instalacją, tworzy obiekty plastyczne. Przez wiele lat współtworzyła koszalińską Galerię Scena. Stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozwoliło jej kontynuować podjęte wcześniej działania.

materiał Grażyny Preder

Petro Aleksowski - operator filmowy oraz reżyser filmów dokumentalnych pochodzenia polsko-macedońskiego. Znamy go dobrze z festiwali „Integracja ty i ja”, jako laureata i jurora tego festiwalu. On także jest na liście stypendystów programu „Kultura w sieci”.

materiał Grażyny Preder

Niestety na wsparcie w ramach „Kultura w sieci” nie może liczyć duet Lucy & Tom. Opowiedzieli nam, co to dla nich oznacza.

materiał Grażyny Preder

Wśród beneficjentów programu „Kultura w sieci” są instytucje kultury z Pomorza. 53 tysiące złotych otrzyma miedzy innymi Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Za ministerialne dofinansowanie powstanie internetowa platforma poświęcona najważniejszym bitwom polskiego oręża. Dofinansowanie trafi także do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie na warsztaty teatralne on-line. Pieniądze otrzyma również Biblioteka Publiczna w Miastku i Trzebiatowski Ośrodek Kultury.

W kraju dofinansowanie, na łączną kwotę 60 milionów złotych, otrzymało prawie 1200 instytucji kultury, stowarzyszeń i organizacji.

gp/kk/ar