fot. prk24.pl
Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli radni: Wojciech Gajewski - Łączy nas Słupsk, Bogusław Dobkowski - Platforma Obywatelska i Jacek Szaran - Prawo i Sprawiedliwość.

- Z udzieleniem absolutorium dla pani prezydent nie powinno być żadnych problemów. Wszystkie sprawozdania finansowe, które otrzymaliśmy do wglądu, są czytelne, przejrzyste i korzystne dla pani prezydent. Raport będziemy omawiać na czerwcowej sesji - mówi Wojciech Gajewski.

- Raport o stanie miasta pokazuje tylko to, co ratusz zrobił. Części inwestycji nie udało się zrealizować w terminie i jest do wytłumaczenia. Cieszy również rewitalizacja ulicy Długiej. Czy ma jednak sens budowa mieszkań komunalnych po 6 tysięcy złotych, gdy można wyremontować stare kamienice lub zakupić nowe mieszkania u innego dewelopera dużo taniej? Pomimo tych uwag, nasz klub prawdopodobnie będzie głosował za udzieleniem absolutorium - zaznacza Bogusław Dobkowski.

- Jestem jednym z członków komisji rewizyjnej i na ostatnim posiedzeniu podkreślałem brak wykonania przez miasto dochodów i wydatków majątkowych, które kształtują się na poziomie 70-80 procent. Gdy doszło do głosowania, to byłem przeciwny udzieleniu absolutorium dla prezydent Słupska. Na pewno teraz będziemy rozmawiali o tym na posiedzeniu naszego klubu i zdecydujemy, jak klub Prawa i Sprawiedliwości zagłosuje podczas najbliższej sesji rady miasta - podkreśla Jacek Szaran.

Samorządowcy rozmawiali również o przebiegu tegorocznych matur oraz kosztach, jakie musi ponieść miasto za uszkodzony kabel przy budowie drogi oraz o zapowiedzi prezydenta Polski Andrzeja Dudy o budowie drogi S6 ze środków budżetu państwa.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

red./jż

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”