Fot. pixabay.com
Budowa wieży telefonii komórkowej na osiedlu Niepodległości w Słupsku budzi emocje wśród mieszkańców okolicznych bloków.

Jak powiedział wiceprezydent Słupska Marek Goliński, pozytywna opinia w sprawie tej inwestycji została wydana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa: - Inwestycja prowadzona przy ulicy 11 listopada, dotycząca budowy sieci bazowej jednej z telefonii komórkowych jest zgodna z istniejącym stanem prawnym.

- Jest ona realizowana na terenie prywatnym i inwestor otrzymał pozwolenie na budowę, które jest wydawane niejako automatycznie ponieważ obowiązujący w tym miejscu plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza przeprowadzenie takiej inwestycji. Żaden samorząd w kraju nie ma możliwości prawnych, by móc zablokować tego typu inwestycję - dodał Marek Goliński.

Jak zapewnia prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka, miasto planuje w tej sprawie ponowne spotkanie z mieszkańcami: - Jestem gotowa na spotkanie z osobami protestującymi, ale w ratuszu, gdzie nie będzie mikrofonów i będzie można spokojnie podyskutować. Jest to trudne, ale będziemy rozmawiali, gdy wpłyną już wszystkie protesty.

Urząd Miasta w Słupsku prowadzi obecnie wznowione postępowanie w sprawie wydania decyzji na budowę wieży telefonii komórkowej. Jego wynik będzie znany w połowie czerwca.

jż/iw

Posłuchaj

Marek Goliński
Krystyna Danilecka-Wojewódzka