fot. Przemysław Grabiński
Zdaniem pilskiego posła Prawa i Sprawiedliwości, wszystko wskazuje na to, że jeśli dojdzie do drugiej tury wyborów, to zmierzą się w niej Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Parlamentarzysta uważa, że dobrze się stało, że Senat w końcu przyjął ustawę w tej sprawie: - W tej wyjątkowej sytuacji warto wybory przeprowadzić jak najszybciej. 28 czerwca wydaje się być dobrym terminem. Wydaje mi się, że wszyscy jesteśmy gotowi, aby skończyć ten serial i niech Polacy wybiorą tego kandydata, który jest najlepszy.

Zdaniem posła Marcina Porzucka wszystko wskazuje na to, że jeśli dojdzie do drugiej tury wyborów to zmierzą się w niej prezydent Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Jak przekonuje Marcin Porzucek – wówczas większe szanse na zwycięstwo ma kandydat Prawa i Sprawiedliwości: - Mam znaczne wątpliwości, czy znaczna część elektoratu Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza zdecyduje się poprzeć tak bardzo mocno liberalnego, nawet lewicowego kandydata, jakim jest Rafał Trzaskowski.

W poniedziałek Senat przyjął z poprawkami ustawę w sprawie wyborów prezydenckich. Jak dodaje poseł Marcin Porzucek, dzięki temu lada dzień marszałek Sejmu Elżbieta Witek oficjalnie ogłosi termin wyborów.

pg/ar

Posłuchaj

Marcin Porzucek o ewentualnej drugiej turze wyborów prezydenckich
Marcin Porzucek o terminie wyborów