fot. Jarosław Ryfun
Od wtorku znów będzie czynna sala obsługi oraz będą przyjmować lekarze orzecznicy. Wszystko było zawieszone z powodu kolejnego przypadku zakażenia koronawirusem wśród pracowników.

Dzisiaj regionalny rzecznik ZUS woj. zachodniopomorskiego informował nas o zamknięciu sali i wstrzymaniu przyjęć przez lekarzy do końca tygodnia. Teraz jednak sytuacja się zmieniła, dlaczego - wyjaśnia Karol Jagielski: - Po konsultacjach z właściwymi organami sanitarnymi postanowiliśmy nie przedłużać wstrzymania bezpośredniej obsługi klientów. Przyczynił się do tego również fakt, że nie zaobserwowaliśmy nowych zakażeń. Bacznie przyglądamy się całej sytuacji i czekamy co przyniosą następne dni.

Klientów obowiązują określone zasady: - Należy nosić maseczkę oraz zachować określone odstępy. Obowiązuje zasada jednej osoby przy stanowisku. Pracownicy są zabezpieczeni i oddzieleni od klientów. Wszystkie środki ochrony osobistej są zapewnione.

Część załogi pracuje online: - Charakter pracy w ZUS pozwala na pracę zdalną. Pracownicy są wyposażani w odpowiedni sprzęt. Dostosowujemy się do potrzeb i możliwości.

Koronawirusem zakażonych jest ośmioro pracowników oddziału ZUS. Kilkadziesiąt osób, wśród nich pracownicy i ich rodziny, są objęci kwarantanną.

ak/iw

Posłuchaj

Karol Jagielski