Słupscy policjanci wielokrotnie interweniowali wobec osób, które podejrzewali o popełnianie przestępstw i wykroczeń drogowych.

Będąc w stanie nietrzeźwości, za kółko zdecydowały się wsiąść 3 osoby w wieku od 48 do 71 lat. Wyniki ich badań wskazywały, że w organizmach mają od blisko 2 do ponad 2 promili alkoholu. Około 80 osób przekroczyło dozwoloną prędkość, z czego jedna z nich o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Nietrzeźwy 48-letni mężczyzna został ujęty przez policjanta będącego po służbie. Funkcjonariusz zareagował na blokowanie wjazdu przez kierującego pojazdem marki Daewoo. W trakcie rozmowy policjant wyczuł od mężczyzny alkohol, odebrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. O sytuacji powiadomił dyżurnego, który na miejsce skierował funkcjonariuszy z ruchu drogowego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma 2 promile alkoholu w organizmie.

Pozostali nietrzeźwi to mężczyźni w wieku 68 i 71 lat, którzy wsiedli za kółko, mając w organizmie około 2 promili alkoholu. 68-latek kierował ciągnikiem rolniczym pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a 71-latek kierował pojazdem osobowym marki Skoda. Oboje doprowadzili do zdarzeń drogowych.

Osoby, które przekroczyły dopuszczalną prędkość, w zdecydowanej większość zostały ukarane mandatami karnymi. Jedna z nich utraciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Przed sądem wkrótce odpowiedzą mężczyźni, którzy kierowali pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości i kierując pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Te przestępstwa zagrożone są karą do 2 i do 3 lat więzienia.

jż/iw