Fot. Arkadiusz Wilman
Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Koszalinie przekazali ratownikom z koszalińskiej stacji pogotowania ratunkowego środki ochrony osobistej oraz słodycze. To inicjatywa członków Klubu Honorowych Dawców Krwi „Czerwona Mila”.

Prezesem klubu jest chorąży Bartosz Poletajew: - Wybór padł na ratowników medycznych. Zrobiliśmy zbiórkę, z której pieniądze przeznaczyliśmy na zakup środków ochrony indywidualnej, a także poczęstunek, aby osłodzić te trudne chwile. Staramy się również wspierać inne inicjatywy.

Prezenty od funkcjonariuszy odebrał Paweł Ochim, ratownik medyczny z koszalińskiej stacji pogotowia: - To dla nas olbrzymie wsparcie, że ludzie dalej o nas pamiętają i chcą nam pomagać. Środków dezynfekujących nigdy za wiele. Mimo, że przypadków zakażeń koronawirusem jest coraz mniej, to dalej walczymy, więc każde wsparcie jest dla nas istotne.

To kolejna inicjatywa pomocowa Klubu Honorowych Dawców Krwi „Czerwona Mila" - wcześniej funkcjonariusze Zakładu Karnego wspierali m.in. podopiecznych Domu Pomocy Społecznej, pacjentów oddziału dziecięcego w koszalińskim szpitalu oraz podopiecznych Domu Samotnej Matki.

aw/iw

Posłuchaj

Bartosz Poletajew
Paweł Ochim