Fot. pixabay.com
W południe rozpocznie się uroczysta msza święta. Wystawione zostaną papieski relikwie. Z powodu epidemii odwołana została pielgrzymka.

Święty Jan Paweł Drugi poświęcił sanktuarium 1 czerwca 1991 roku: - Boże, który w swojej opatrzności kierując losami ludzi narodów sprawiłeś, że na tym miejscu ponownie będzie oddawana cześć matce twojego Syna, prosimy Cię, pobłogosław to sanktuarium i sprawy, by Jej obecność i wstawiennictwo pomagało w wychowywaniu nowego człowieka na chwałę i cześć Twojego imienia.

- Jan Paweł Drugi Porównał naszą górę do tej, na którż wstępował Mojżesz, kiedy przynosił tablicę z przykazaniami. Przypomniał nam też, byśmy nie zniszczyli przykazań, bowiem są bardzo kruche i trzeba dbać o to, aby boże prawo kierowało naszym życiem - powiedział ksiądz Kazimierz Klawczyński, kapelan sanktuarium.

Ksiądz Klawczyński dodał, że Ojciec Święty podszedł do wiernych, mimo że nie przewidywał tego protokół, a program jego pobytu był napięty.

Papież poświęcił sanktuarium podczas czwartej pielgrzymki do Ojczyzny. Była to jednocześnie pierwsza wizyta głowy Kościoła katolickiego w wolnej Polsce po upadku komunizmu.

Pielgrzymka przebiegła pod hasłem „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście”. W sanktuarium pamiątkami z wizyty Ojca Świętego są klęcznik , kropidło i mikrofon przez który przemawiał do wiernych.

Szensztackie sanktuarium w Koszalinie jest jedynym na świecie poświęconym przez papieża Polaka.

ak/iw

Posłuchaj

Jan Paweł Drugi
Kazimierz Klawczyński