Fot. prk24.pl
Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli: Marek Biernacki - kierownik delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Słupsku, Beata Chrzanowska - przewodnicząca Rady Miasta w Słupsku i Tadeusz Bobrowski - wiceprzewodniczący Rady Miasta.

- Uważam, że budowa musi się rozpocząć, gdyż to ważna inwestycja dla Słupska. Trzeba przebudować linię kolejową nr 202 i zarazem perony oraz przebudować dworzec. Inwestycje realizowane są wyłącznie przez spółkę skarbu państwa i tutaj nie może być ingerencji ze strony samorządu - powiedział Marek Biernacki.

- Inwestycja jest bardzo potrzebna mieszkańcom miasta, ale sam węzeł bez przejścia podziemnego nie będzie nikomu przydatny. Dopóki nie będziemy mieli zapewnienia ze strony PKP, że inwestycja rozpocznie się planowo, nie powinniśmy brnąć dalej z wydatkami - powiedziała Beata Chrzanowska.

- Urząd marszałkowski nie może współfinansować samego węzła, ale może w większym zakresie dofinansować ośrodki kultury i teatry, z których korzystają mieszkańcy powiatu słupskiego. To pozwoli zaoszczędzić miastu na tych wydatkach i przekierować część tych pieniędzy na budowę przejścia podziemnego - powiedział Tadeusz Bobrowski.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z samorządowcami.

jż/iw

Posłuchaj

Studio Bałtyk Słupsk