fot. prk24.pl
Do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który w piątek w Pile, wykorzystując nieuwagę kuriera, ukradł z jego samochodu trzy przesyłki, w tym rower, i ukrył się w krzakach. Złodziej został zatrzymany.

Oficer prasowy pilskiej policji mł. asp. Jędrzej Panglisz powiedział, że mieszkaniec powiatu człuchowskiego był w Pile przejazdem: - Tłumaczył, że lubi podróżować. Chciał tutaj przenocować i pojechać dalej. Poszedł do sklepu, zobaczył, że nadarzyła się okazja - kurier odszedł na chwilę od samochodu. Mężczyzna wziął trzy paczki i schował się w pobliskich krzakach licząc, że kurier zaraz odjedzie.

Kurier po powrocie do samochodu szybko się jednak zorientował, że został okradziony. - Szczególnie, że w jednym z kartonów znajdował się rower o wartości 1,2 tys. zł. Kierowca wspólnie z pracownikami ochrony sprawdzili zapis sklepowego monitoringu i ustalili, gdzie schował się złodziej. Na miejsce wezwano pilskich patrolowców - powiedział Panglisz. Dodał, że złodziej nie zdążył otworzyć paczek.

Mężczyzna nie był w przeszłości notowany przez policję, w chwili zatrzymania był trzeźwy. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.