Fot. Jacek Żukowski
Na przełomie maja i czerwca zaplanowano wielką przeprowadzkę czworonogów z obecnego schroniska dla zwierząt do nowej siedziby przy ulicy Sportowej.

- Posiadamy stosowny dokument pozwalający na użytkowanie. Teraz przygotowujemy się do bezpiecznej przeprowadzki naszych zwierząt oraz zagospodarowania nowych obiektów w schronisku. Słupsk i wszystkie ościenne gminy powiatu słupskiego są zaangażowane w tę przeprowadzkę - powiedział wiceprezydent Słupska Marek Goliński.

Koszt inwestycji to około 7 milionów złotych. Na jej realizację miasto otrzymało milion złotych dotacji oraz 2 miliony złotych pożyczki na korzystnych warunkach z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozostałe fundusze pochodzą proporcjonalnie z gmin, które zdecydowały się na budowę nowego schroniska.

Inwestycja jest wspólnym przedsięwzięciem siedmiu samorządów, które porozumiały się co do zasad wznoszenia inwestycji, terenów, na którym zostanie zbudowana oraz jej funkcjonowania. Z tego powodu Ustka, gmina Ustka oraz gminy: Damnica, Smołdzino i Kobylnica stały się współwłaścicielami działki o wartości ponad 500 tys. zł, na której zostało zbudowane schronisko.

jż/iw

Posłuchaj

Marek Goliński