fot. MTP
Grupa MTP to największy w Europie Środkowo-Wschodniej organizatory targów. Wraz z nim spółką zarządzać będą Elżbieta Roeske i Filip Bittner. Czteroletnią kadencję nowy zarząd rozpoczął 22 maja.

Tomasz Kobierski od 2007 roku był wiceprezesem targów poznańskich. Od 2017 r. zasiada w prestiżowej Radzie Dyrektorów UFI – Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego. Rada podejmuje decyzje w sprawie kierunków działania organizacji mających wpływ na międzynarodowe targi branżowe. Tomasz Kobierski jest także przewodniczącym Rady Nadzorczej Targów Lublin oraz członkiem Zarządu Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna Droma.

Ukończył Wydział Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz studia menedżerskie Advanced Management Program w IESE Business School w Barcelonie. Od początku swojej kariery zawodowej jest związany z targami poznańskimi. Na stanowisku prezesa zarządu spółki zastępuje Przemysława Trawę.

Grupę MTP, poza uznanymi w świecie imprezami targowymi, realizuje także kongresy, konferencje, wydarzenia kulturalne i sportowe, w tym megaeventy, które rocznie przyciągają ponad 1 mln gości z całego świata. Grupa MTP zarządza trzema obiektami – Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, Poznań Congress Center i Areną Poznań.

red./ar