fot. Piotr Müller/Twitter
We wtorek Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego będzie omawiać kwestie związane z przejściem do kolejnego etapu znoszenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa; część z obostrzeń może niedługo stać się nieaktualna - powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.

- Jutro konkretnie Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego omawia kolejne kwestie związane z przejściem do kolejnego etapu znoszenia obostrzeń, więc część z nich może niedługo stać się nieaktualna, miejmy nadzieję, że na to będziemy mogli sobie już pozwolić - powiedział w TVN24 Müller.

Podkreślił, że w tej chwili trwają dyskusje na temat znoszenia obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej - poza budynkami.

- Kwestia komunikacji miejskiej czy innych miejsc (gdzie jest obowiązek zasłaniania nosa i ust - PAP) to raczej takich decyzji spodziewać się nie można - dodał.

Rzecznik rządu zaznaczył, że jest brany pod uwagę plan zniesienia obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, a dotychczasowe obostrzenia pozwoliły na "spłaszczenie" krzywej zakażeń.

PAP/od