fot. Sejm RP/Wikipedia
Tak zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości, który był gościem porannego „Studia Bałtyk”, skomentował najnowsze sondaże, w których uwzględniono Rafała Trzaskowskiego. Zdaniem polityka PiS, rosnące poparcie kandydata Platformy Obywatelskiej to wynik tzw. efektu świeżości, który pozostali kandydaci mieli w lutym i marcu.

Radosław Fogiel zaznaczył, że ostatecznie to nie sondaże wybiorą prezydenta, a wyborcy. Określił też, o co - jego zdaniem - w tych wyborach będzie toczyć się walka: - Chodzi o starcie dwóch wizji Polski. Jedna to Koalicja 67. Nazwaliśmy ją tak od podwyższenia wieku emerytalnego do 67. roku życia. Ale są tu też inne rzeczy: niechęć do programów społecznych, brak pieniędzy na nie, pogarda wobec osób, które z nich korzystają. Drugą wizję prezentuje pan prezydent Andrzej Duda. To prezydentura otwarta, prezydentura dialogu i prezydent, który służy wszystkim Polakom, niezależnie od tego, gdzie mieszkają. To pierwszy prezydent w historii, który odwiedził wszystkie powiaty. Nie zamyka się w Pałacu Prezydenckim.

Polityk ocenił też, że zbliżające się wybory prezydenckie będą wyborem między stabilną prezydenturą i współpracą głowy państwa z rządem w czasie pandemii koronawirusa a prezydentem, który będzie wprowadzał chaos, walcząc z rządem, aby budować swoją pozycję.

Aleksandra Kupczyk zapytała zastępcę rzecznika Prawa i Sprawiedliwości także o m.in. termin wyborów prezydenckich oraz ocenę możliwych scenariuszy wyborczych wśród kandydatów opozycyjnych.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ak/ar

Posłuchaj

Gość Studia Bałtyk: Radosław Fogiel