Kandydat ludowców w wyborach prezydenckich podczas sobotniego spotkania online z mieszkańcami Koszalina i regionu m.in. przedstawił swój program.

Władysław Kosiniak-Kamysz, odnosząc się do planów polityki społecznej zapowiedział, że jako prezydent dążył będzie m.in. do wprowadzenia dodatków na zakup mieszkania czy domu: - Proponuję 50 tys. złotych dopłaty do kupna mieszkania lub domu. Dofinansowanie zakupu domu ma zachęcić młodych ludzi do pozostawania na terenach wiejskich. Jestem też za waloryzacją 500+, ponieważ rośnie inflacja.

Polityk, zapytany o jedną z pierwszych inicjatyw po ewentualnym zwycięstwie w wyborach zaznaczył, że będzie to doprowadzenie do zwolnienia emerytur z podatków.

Według kandydata na urząd prezydenta, w byłych miastach wojewódzkich powinny powstać filie kancelarii prezydenta: - Dzięki nim zwiększałby się prestiż tych miast. Nie trzeba przeprowadzać zmian administracyjnych, by ten prestiż podnosić. Można wzmacniać ośrodki subregionalne poprzez dekoncentrację administracji i przenoszenie do nich instytucji.

Szef ludowców zapowiedział także, że jako prezydent będzie organizował m.in. spotkania z obywatelami za pośrednictwem np. wideoczatów.

kk/ar

Posłuchaj

Władysław Kosiniak-Kamysz o decentralizacji administracji
Władysław Kosiniak-Kamysz o programach społecznych