fot. Jacek Żukowski
Łącznie do Słupska oraz gmin powiatu słupskiego z Funduszu Dróg Samorządowych trafi prawie 25 milionów złotych. Zrealizowanych zostanie 12 inwestycji. Kancelaria Premiera zdecydowała, że trzy z nich otrzymają większe dofinansowanie - 75 proc. zamiast 50 proc.

Rzecznik rządu i poseł ziemi słupskiej w sobotę w Kończewie rozmawiał ze starostą słupskim Pawłem Lisowskim, wójtem gminy Kobylnica Leszkiem Kulińskim oraz burmistrzem Kępic Magdaleną Majewską. Omawiano realizację modernizacji dróg, na które powiat i ościenne gminy otrzymały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Decyzją premiera dofinansowanie otrzymały kolejne drogi ponad te, zawarte w rekomendacji wojewody. Dodatkowe, wyższe - 75-procentowe dofinansowanie uzyskały trzy inwestycje drogowe - dwie w gminie Kępice i jedna w gminie Smołdzino - powiedział Piotr Müller.

W tym roku do regionu słupskiego trafi rekordowa kwota z Funduszu Dróg Samorządowych. W sumie na inwestycje na terenie powiatu przeznaczone zostanie prawie 16 mln złotych.

- Za te pieniądze realizowana jest m.in. największa w historii powiatu przebudowa drogi w miejscowości Kończewo. To aż 16 kilometrów drogi powiatowej - podkreślił starosta słupski Paweł Lisowski.

jż/ar

fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski
fot. Jacek Żukowski

Posłuchaj

Piotr Müller, rzecznik rządu
Paweł Lisowski, starosta słupski