fot. szpitalpila.pl
Szpital Specjalistyczny w Pile otworzy w piątek oddziały ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny - poinformował starosta pilski Eligiusz Komarowski. Z powodu SARS-CoV-2 zamknięte pozostają oddziały chorób wewnętrznych i paliatywny.

Starosta pilski Eligiusz Komarowski poinformował w piątek w mediach społecznościowych, że oddziały ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny będą znów przyjmować pacjentów. Zostały one zamknięte 13 maja po wykryciu SARS-CoV-2 u jednej z pracownic szpitala.

„Dyrekcja szpitala zapewnia, że nowi pacjenci będą bezpieczni. Wszystkie pomieszczenia zostały zdezynfekowane, a personel medyczny przebadany dwukrotnie w kierunku wykluczenia koronawirusa” – podał Komarowski.

15 maja po wykryciu koronawiurusa u jednego z pacjentów dyrekcja pilskiego szpitala zamknęła oddziały paliatywny i chorób wewnętrznych. „Rozpoczną one swoją działalność z chwilą otrzymania wyników badań ponownych (drugie badanie) testów personelu” - przekazał starosta.

W środę Komarowski poinformował, że do badania pod kątem SARS-CoV-2 pobrano łącznie ponad 1,6 tys. próbek od pacjentów, pracowników szpitala i osób objętych kwarantanną. Przekazał, że nieznane były wówczas wyniki 330 testów.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1941 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 145 osób zmarło, a 933 wyzdrowiały.