Fot. Jacek Żukowski
Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli Anna Rożek – radna Platformy Obywatelskiej, Wojciech Gajewski – radny klubu Łączy nas Słupsk, Jacek Szaran – radny Prawa i Sprawiedliwości.

- Wspólnie z radnym Pawłem Szewczykiem ponownie złożyłam wniosek do prezydenta Słupska o tymczasowe zawieszenie opłat w strefie płatnego parkowania. Za pierwszym razem uzyskaliśmy odpowiedź negatywną i nie była ona na temat. Dlatego teraz apelujemy, aby urzędnicy bardziej wnikliwie czytali to, o co my jako radni wnosimy. Co raz więcej osób wraca do pracy i należy ułatwić im dostęp do bezpłatnego parkingu - powiedziała radna Anna Rożek.

- Inwestycja jaką jest węzeł transportowy bez przejścia podziemnego nie ma sensu. Przecież po drugiej stronie ma być nowy dworzec PKS. Tym samym oba dworce będą oddzielone torami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby słupscy radni zwrócili się do marszałka województwa pomorskiego o wsparcie finansowe tej inwestycji - powiedział radny Jacek Szaran.

- Wszyscy jesteśmy zgodni, że przejście podziemne przy węźle transportowym jest niezbędne. Władze miasta dążą do rozpoczęcia prac, licząc, że w krótkiej perspektywie kolej wybuduje przejście. Myślę, że nasi parlamentarzyści mogliby podjąć rozmowy z wykonawcami, aby ich nakłonić do zmiany decyzji - powiedział radny Wojciech Gajewski.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

jż/iw

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”